W roku 2020 po raz drugi z rzędu finał ATTIQ Ligi rozegramy w Góra Sowich, które rok rocznie przyciągają pasjonatów górskiego biegania na tak znakomite biegi jak chociażby: Bieg Na Wielką Sowę – (Najlepszy Bieg Górski w Stylu alpejskim w roku 2018, 2019 w konkursie na Złotą Kozicę) czy anglosaski listopadowy Górski Bieg Niepodległości.

I właśnie tutaj, u podnóża Wielkiej Sowy (1.104 m n.p.m.) ze startem i metą usytuowanymi przy Schronisku „Orzeł” odbędzie się bieg finałowy ATTIQ Ligi Biegów Górskich 2020.

Rozegrany zostanie a dystansie półmaratońskim z trzema lotnymi premiami, które wyjątkowo będą wliczane do punktacji końcowej tego biegu – w następujący sposób:

– lotna premia nr 1 (kategorii II): punktacja tak jak bieg kat.II (zgodnie z tabelą regulaminu Ligi)

– lotna premia nr 2 (kategorii II): punktacja tak jak bieg kat.II (zgodnie z tabelą regulaminu Ligi)

– lotna premia nr 3 (kategorii I): punktacja tak jak bieg kat.I (zgodnie z tabelą regulaminu Ligi)

– Meta: punktacja tak jak bieg kat.S (zgodnie z tabelą regulaminu Ligi)

Następnie WSZYSTKIE zdobyte punkty na lotnych premiach i na mecie będą sumowane i taką sumę punktów otrzyma zawodnik do punktacji ligowej.
Przykład: zawodnik który zwycięży wszystkie lotne premie i jednocześnie będzie pierwszy na mecie otrzyma 400 pkt za bieg finałowy (50+50+100+200=400 pkt).

Tradycyjnie jak to mamy w zwyczaju na zakończeniu Ligi Biegów Górskich oprócz najlepszych biegaczy chcemy uhonorować  także najlepszych organizatorów biegów górskich w Polsce oraz wspólnie pobawić się przy muzyce, dobrej strawie i popitku 😉 co najmniej do północy.

Warto także przed finałem zaopatrzyć się w cosik z odlotowej kolekcji Ligowej ATTIQ, którą możecie nabyć -> TUTAJ <-