Ternua to marka, która inspiruje się naturą i chce pozostawać blisko przyrody.

Powstała w 1995 roku w kraju Basków. Wśród produktów Ternua znajdziemy kurtki, spodnie i spodenki, bluzy, koszulki, kamizelki oraz inne akcesoria.

Marce szczególnie zależy na jakości ubrań, dlatego wszystkie produkowane są w jednej fabryce pod nadzorem ekspertów.

Nad każdym etapem produkcji, począwszy od projektów i designu, skończywszy na najmniejszych elementach wykończenia, czuwają zespoły specjalistów i testerów. Ternua wyróżnia się połączeniem bardzo zaawansowanych technologii z ciekawym wzornictwem.

Ubrania Ternua szyte są ze znanych na świecie materiałów, np. W.L Gore i Polartec, co gwarantuje wysoką jakość produktów. Każdy użytkownik znajdzie wśród nich wersję, która odpowiada jego gustom. Ternua tworzy swoje kolekcje dla wielbicieli przygodywspinaczkinatury, ale też miejskiego, aktywnego życia.

1 stycznia 2001 roku zostało powołane Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich, które zespoliło ze sobą Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną wraz z jej filiami. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda od początku swej działalności stara się angażować w liczne projekty kulturalne i sportowe promujące region.

Gmina Nowa Ruda położona jest w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w Sudetach Środkowych u podnóża Gór Sowich i na zboczach Włodzickich Wzgórz w dolinach Włodzicy i jej dopływu – Woliborki.

Władze Gminy kładą nacisk na promocję regionu jako ważnego ośrodka turystycznego poprzez wspieranie licznych inicjatyw z dziedziny turystyki oraz sportu mogące przybliżać piękno Sudetów Środkowych

Dolny Śląsk to monumentalne pasma górskie i malownicze kotliny, poprzecinane rwącymi górskimi strumieniami. To kraina urozmaiconych krajobrazów, obfitująca w wiele unikatowych gatunków zwierząt i roślin, a także uroczych miast i miejscowości szczycących się wspaniałymi zabytkami i wielokulturową historią.

ZPAS to lider produkcji szaf i obudów teleinformatycznych, sterowniczych i automatyki. Ponadto firma produkuje infokioski, rozwiązania depozytowo-wendingowe, pulpity sterownicze oraz wyposaża stanowiska dyspozytorskie.

Firma od ponad 45 lat dostarcza produkty, które swoją wysoką jakością zdobyły nie tylko rynek polski, ale również podbijają rynki zagraniczne. Firma eksportuje swoje wyroby do ponad 40 krajów świata.

Wybierz to, co najlepsze! THIS-1 to producent batonów energetycznych, żeli i innych produktów funkcjonalnych dla najbardziej wymagających sportowców, himalaistów i ludzi przygody.

Zasady, które przyświecają firmie Garmin to: innowacyjność, wygoda, wydajność, korzyść dla klienta i wysoki poziom usług. Cel firmy Garmin jest prosty — opracowywać urządzenia nawigacyjne i komunikacyjne, które ułatwią życie naszym klientom. Oferta naszych innowacyjnych produktów obejmuje różne obszary zainteresowań, w tym m.in. branżę motoryzacyjną, lotniczą i morską oraz zastosowania związane z fitness, rekreacją na świeżym powietrzu i produktami bezprzewodowymi.

W firmie Tryumf od ponad 25 lat nagradzamy takich, jak Ty, dostarczając trofea dla zwycięzców w różnych dziedzinach. Wiemy, jak ważny jest moment zwycięstwa i dlatego co roku, z wielką pasją przygotowujemy nową ofertę trofeów dla wszystkich tych, którzy chcą walczyć i zwyciężać. Dbamy, by były różnorodne i niezwykłe oraz dostępne w szerokim wyborze, od ręki, poprzez setki sklepów partnerskich w Polsce. Jesteśmy polską firmą rodzinną, w której pasja tworzenia łączy się z etosem konsekwentnej pracy. Wierzymy w marzenia i nie boimy się o nie walczyć – a skoro tak – dobrze znamy smak porażek jak i zwycięstw.