23.11.2024 roku – zapraszamy na 5 edycję Półmaratonu Górskiego „Orzeł” który zadebiutował w 2019 roku jako całkiem nowa impreza na mapie polskich biegów górskich.

Powstał on jako odpowiedź na wyzwanie jakim na pewno jest organizacja zawodów sportowych na najwyższym poziomie, które mają być jednocześnie finałem Ligi Biegów Górskich. Ich organizacja została złożona podobnie jak wcześniejsze edycje finału Ligi w ręce zdobywcy Złotej Kozicy.

Ponownie jest to – Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda – organizatora Biegu Na Wielką Sowę, którzy otrzymali dzięki waszym głosom te wyróżnienie w kategorii biegów alpejskich.

Start i meta zawodów umiejscowiona będzie w okolicy klimatycznego górskiego Schroniska Orzeł, zbudowanego w 1931 roku, położonego nad przełęczą Sokolą na wysokości 875 m n.p.m.

Tu też odbędzie się dekoracja najlepszych zawodników Półmaratonu Orzeł

Natomiast uroczysta Gala Ligi Biegów Górskich i dekoracja zawodników z TOP 10 i miejsce 1-3 kategorii wiekowych oraz stylów ATTIQ Ligi Biegów Górskich oraz Ultra Challenge of Poland (złota/srebrna/brązowa klamra) odbędzie się w Sowiej Grapie: Rzeczka 38, 58-320 Walim o godzinie 17:00.

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=9442

Zapraszamy do zapoznania się także z ->Regulaminem<-