Zapraszamy na II edycję Półmaratonu Górskiego „Orzeł” który zadebiutował w 2019 roku jako całkiem nowa impreza na mapie polskich biegów górskich.

Powstał on jako odpowiedź na wyzwanie jakim na pewno jest organizacja zawodów sportowych na najwyższym poziomie, które mają być jednocześnie finałem ATTIQ Ligi Biegów Górskich. Ich organizacja została złożona podobnie jak wcześniejsze edycje finału Ligi w ręce zdobywcy Złotej Kozicy – Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda – organizatora Biegu Na Wielką Sowę, którzy otrzymali dzięki waszym głosom te wyróżnienie w kategorii biegów alpejskich.

Start i meta zawodów umiejscowiona będzie w okolicy klimatycznego górskiego Schroniska Orzeł, zbudowanego w 1931 roku, położonego nad przełęczą Sokolą na wysokości 875 m n.p.m. Tu też odbędzie się dekoracja najlepszych zawodników Półmaratonu Orzeł.

Następnie przemieszczamy się około 400 metrów w dół do urokliwej Karczmy pod Sową gdzie nagradzać będziemy najlepszych zawodników ATTIQ Ligi oraz najlepszych organizatorów biegów górskich 2020r.

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5438

Po części oficjalnej możemy wracać do Schroniska na zabawę do późnej nocy, którą rozpocznie koncert muzyki irlandzkiej zespołu DaGda Point.

Zapraszamy do zapoznania się także z ->Regulaminem<-